Máchův kraj

Doksy, 472 01

E-mail: info@regatamachovojezero.cz
Web: www.regatamachovojezero.cz

Máchovo jezero je největší vodní plochou severních Čech.

Máchovo jezero je nazýváno jezerem, ale ve skutečnosti se jedná o rybník. Je největším rybníkem v severních Čechách. Založil ho již v roce 1366 král Karel IV. Na jezeře jsou dva ostrůvky - Myší a Kachní, k nimž se váže několik místních pověstí. Ostrůvky jsou významnými ornitologickými lokalitami a vstup na ně je zakázán.

Vodní plochu Máchova jezera lemují 4 velké písčité pláže. Značnému zájmu se těší projížďky výletními loděmi, Aquapark na starosplavské pláži, plážový volejbal a další sporty.

Aktuální informace o kvalitě vody najdete na stránkách Krajské hygienické stanice www.khslbc.cz v sekci Vody ke koupání.