Krkonoše

Špindlerův Mlýn, 543 51

Vodní nádrž Labská přehrada se nachází na horním toku řeky Labe, při jižním okraji Špindlerova Mlýna.

Vzhledem ke své poloze v samém srdci chráněného území Krkonošského národního parku, s celoročně čistou a chladnou vodou z Labe, je Labská přehrada přirozeným prostředím pro život původních lososovitých ryb, přičemž pstruh obecný a lipan podhorní vytahují do přítoku přehrady ke tření na svá trdliště.

Procházka kolem přehrady – výlet na trase Labská přehrada – Špindlerův Mlýn, cca dvě hodiny času na trase tam a zpět. Vhodné pro rodiče s malými dětmi i maminky s kočárky, nejde o nijak náročnou trasu.

Nádrž byla vybudována v letech 1910 - 1914 jako ochrana před povodněmi. V 80. letech byl přes zátoku vybudován 120 metrů dlouhý silniční most s nejvyšším pilířem o výšce 30 m. V roce 1994 byla v hrázi umístěna malá vodní elektrárna se 4 turbínami o celkovém výkonu 471 kW.

Technické údaje:

plocha – 40 ha
délka vodní nádrže – 1 km
výška hráze – 41,5 m
délka hráze – 153,5 m.
šířka v koruně – 6,15 m
šířka v patě – 34,6 m

Není tady možnost koupání, protože břehy jsou velmi strmé.

Více o přehradě ZDE