Vrch Černá hora

Černá hora, autor: jan špelda

Krkonoše

Janské Lázně, 542 25

Vrch Černá hora se vypíná nad Janskými Lázněmi.

Nejmohutnější krkonošská rozsocha a vrchol měří 1299 metrů. Vrchol se vypíná na Janskými lázněmi. Od roku 1978 stojí na vrcholu 80 metrů vysoký vysílač.

Poblíž se rozprostírá přírodní rezervace Černohorská rašelina, jedna z největších vrchovištních rašelinišť o rozloze 66 hektarů. V areálu Černé hory je několik zařízení cestovního ruchu, na vrchol Černé hory vede lanovka z Jánských lázní.

Poloha: SZ od Jánských Lázní

Rozhledna na Černé hoře, autor: jan špelda

Rozhledna na Černé hoře

Černá hora, autor: jan špelda