Údolí Obří důl

Údolí Obří důl, autor: Milan Drahoňovský

Krkonoše

Pec pod Sněžkou, 542 21

Horské údolí Obří důl je ledovcového původu. Nachází se mezi Pecí pod Sněžkou a úpatím Sněžky.

Obří důl je přírodní rezervací s cennými rostlinami mezi které patří koniklec jarní alpinský, kopišník tmavý a jiné. Obří důl byl v minulosti také rájem pro bylinkáře.

V údolí se dříve nacházely různé doly kovových rud. Dolovala se tu především měděná a arzenová ruda. U boudy Kovárna se nachází stejnojmenné důlní dílo, které je od roku 2004 zpřístupňováno veřejnosti. V dnešní době tudy vede značená turistická stezka do Obřího sedla, v létě průchozí až na vrchol Sněžky.

Poloha: S od Pece pod Sněžkou

Údolí Obří důl, autor: Milan Drahoňovský