Parky v Jablonci nad Nisou

Parky v Jablonci nad Nisou, autor: archiv TIC Jablonec

Jizerské hory

Jablonec nad Nisou, 466 01

Počátky historie parků lze v Jablonci n. N. poměrně dobře od roku 1843 dokumentovat. Jablonec n. N. míval přízvisko zahradní město.

Pro Jablonec nad Nisou mezi lety 1880 - 1945 byly typické též četné soukromé parky, resp. soukromé zahrady, které měly parkovou úpravu.

Dnes se jich zdenachází několik:

Park na Annenském náměstí
Park v ulici Nerudova (Markovského výšina)
Park pod přehradou
Park ve Vrkoslavicích