Pančavský vodopád, autor: Ondřej Littera

Krkonoše

Špindlerův Mlýn, 543 51

Pančavský vodopád je jedním z nejpůsobivějších krkonošských vodopádů. Najdeme ho 1 km jižně od Labské boudy, na Pančavském potoce.

Říčka Pančava zde stupňovitě překonává příkrou stěnu Labského dolu, vysokou 248 metrů, což je rekordní výškový údaj mezi všemi českými vodopády. U vodopádu je tzv. Ambrožova vyhlídka, ze které je hezký výhled na Labský důl, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu.

Poloha: SZ od Špindlerova Mlýna

Pančavský vodopád, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád, autor: jan špelda