Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Semily - Bozkov

Riegrova stezka

Český ráj

Semily, 513 01

Okružní trasa vedoucí částečně po Palackého a Riegrově stezce.

Délka trasy: 15 km

Průběh trasy: Semily - Cimbál (3 km) - Podbozkov (4 km) - Bozkov (5,5 km) - Palackého stezka (7,5 km) - Podspálov (9,5 km) - Riegrova stezka - Semily (15 km).

Popis trasy:
Výchozím bodem výletu je semilské Riegrovo náměstí. Od rozcestníku turistických značek se vydáme po žluté značce parkem, kolem kapličky U čtrnácti pomocníků až do místní části Cimbál. Na křižovatce silnic Bozkov - Spálov - Semily mineme Sejkorskou kapličku. Zde můžeme krátce odbočit po modré směrem na Spálov a navštívit nedalekou Masarykovu vyhlídku.

Žlutá stezka dále klesá do Podbozkova k potoku Vošmenda a odtud stoupá až do obce Bozkov. V obci můžeme navštívit kostel Panny Marie, jehož věž slouží také jako rozhledna. Z návsi nás již modrá turistická značka po cca 500 metrech zavede k Bozkovským jeskyním.

Náš výlet bude pokračovat po modré značce do údolí řeky Kamenice. Zde prochází červeně značená Palackého stezka. Vede z Podspálova dále směrem na Tanvald a spojuje Horní Pojizeří s Krkonošemi a Jizerskými horami. My se na ni napojíme v Bohuňovsku nedaleko železniční stanice Jesenný a vydáme se po proudu řeky k soutoku Kamenice a Jizery. V místě, kde se setkávají dva prudké toky, byla v letech 1921 - 1926 postavena hydroelektrárna s dosud funkčním zařízením. V Podspálově se můžeme občerstvit v místním hotelu.

Zpět do Semil se vrátíme po známé Riegrově stezce.

Fotogalerie

Riegrova stezka

Riegrova stezka

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load