Krkonoše

Trutnov, 541 01

Historie trutnovského parku sahá až do roku 1888, kdy došlo k odvodnění původní pastviny a byly vysázeny první stromy a keře.

Park je součástí rozsáhlého lesoparku (53 ha), který leží na úpatí tří návrší a zároveň těsně navazuje na historické jádro města. Vlastní park má rozlohu 3,75 ha a s lesoparkem je spojen řadou komunikací v jihovýchodní straně. Dolní část parku je řešena jako francouzský park se dvěma terasami propojenými schodištěm. Dolní terasu zdobí kruhová vodní nádrž s fontánou, horní terasu plastika draka. Druhá část parku je komponována jako anglický park.