Labský vodopád, autor: Rostislav Bartoň

Krkonoše

Špindlerův Mlýn, 543 51

Labský vodopád je jedním z několika vodopádů nacházejících se v Labském dole. Je vysoký 50 m a dalších zhruba 250 m spadá po kamenech na dno dolu.

V minulosti býval vodopád mohutnější díky tomu, že nad vodopádem zřídil tehdejší majitel Labské boudy nádrž se stavidlem a skupinkám turistů pouštěl vodu větším proudem. Dnes má vodopád spíše kaskádovitý charakter.

Labský vodopad, autor: Rostislav Bartoň

Labský vodopad

Labský vodopád, autor: Daniel Balogh

Labský vodopád, autor: Daniel Balogh