Naučná stezka o pitné vodě v Bedřichově

Úpravna vody Bedřichov

Jizerské hory

Bedřichov 291
Bedřichov, 468 12

GSM: +420 602 871 988
Web: www.scvk.cz

Severočeská vodárenská společnost připravila v Bedřichově naučnou stezku věnovanou vodě a vodárenství.

Počet zastavení: 12 informačních panelů

Popis trasy: Naučná stezka je umístěna podél oplocení areálu úpravny vody v Bedřichově. Na trase je dvanáct stojanů s tématikou výroby pitné vody, které jsou oboustranné, takže jsou čitelné jak pro kolemjdoucí turisty, tak zevnitř pro návštěvníky úpravny vody. Dozvíte se zde mnoho zajímavého o procesu úpravy pitné vody nebo čištění odpadních vod.

Úpravna vody leží v dolní části obce Bedřichov, využívá vodu z přehrady Josefův Důl a zásobuje jí domácnosti v blízkém Liberci.

Úpravna vody Bedřichov