Vycházková trasa Vlčí jáma

Pec pod Sněžkou, autor: Bohdan Dvořák

Krkonoše

Pec pod Sněžkou

Trasa s informačními panely nám představí přírodní, stavební a historické zajímavosti západní části Pece pod Sněžkou.
Délka trasy: 5 km

Popis trasy: Z náměstí se vydáme hlavní ulicí, kde jsou umístěny panely s informacemi o historii této dříve hornické a dřevařské osady. Další zastávky připomínají založení Horské služby, osudy jednotlivých chalup a upozorní nás na dochované památky z dob ledových a jiné přírodní zajímavosti. Dále pokračujeme podél Zeleného potoka, k Vlčí jámě projdeme po směrovkami značených cestách a pěšinách kolem kapličky na Vysokém Svahu, přes Zahrádky do lesů v ledovcovém karu Vlčí jáma a zpět do Pece se zastávkou u kaple na Hnědém Vrchu.

Podrobnosti o trase včetně mapy najdete zde.

Zdroj: www.hory-krkonose.cz