Naučná stezka Podtrosecká údolí

Rokytnický rybník, autor: Milan Drahoňovský

Český ráj

Borek pod Troskami

Naučná stezka vedoucí malebnými údolími pod hradem Trosky.

Délka trasy: 8 km

Počet zastavení: 10 zastávek s informačními tabulemi

Průběh trasy: Borek pod Troskami - Libuňka - Rokytnický rybník - Rašeliniště Vidlák - Pramen u Věžického rybníka - Žehrovka - Nebákov - Trosky

Popis trasy: Trasa je dlouhá 8 km a na 10 zastaveních nás seznámí s přírodou, geologií a historií oblasti. Stezka je vhodná pro pěší, případně i cyklisty. Je středně náročná a její pěší prohlídka zabere cca 2 hodiny.

Naučná tabule

Věžický rybník, autor: Milan Drahoňovský