Naučná stezka Černohorská rašeliniště

Krkonoše

Janské Lázně

Naučná stezka vás provede pro Krkonoše netypickým rašeliništěm lesního typu.

Délka trasy: 3,5 km

Popis trasy: Díky chodníkům a dřevěné vyhlídkové věži se s rašeliništěm můžeme seznámit zblízka i z nadhledu. Na trase je šest zastavení s informačními panely. První tabule této naučné stezky je u Černé boudy. K usnadnění stoupání lze využít lanovou dráhu z Janských Lázní. Celý okruh je přibližně na 3 hodiny.

Info: Stezka je přístupná od 1.6. do 15.10.

Stezka vede nejcennějšími partiemi Krkonošského národního parku. Dodržujte návštěvní řád KRNAP.

Vjezd cyklistů je na vlastní okruh rašeliništěm zakázán!

Naučná stezka KRNAP.

Hubertova vyhlídka, autor: Milan Drahoňovský