Kořenov - Paseky nad Jizerou

Jizerské hory

GSM: +420 725 805 266
E-mail: ic@jizerkyprovas.cz

Malebná trasa vedoucí pomezím Jizerských hor a Krkonoš.

Délka trasy: 31km (52km)

Popis trasy: Vyrážíme od budovy nádraží ČD v Kořenově vlevo dolů po cyklotrase č. 22. Zprava se objeví modrá cyklotrasa, po které záhy odbočíme vlevo do Martinského údolí. Tam odbočíme vlevo na zelenou cyklotrasu směrem na Jizerku. Touto trasou se podél Jizery a kolem Bukovce dostaneme do osady Jizerka.

A - kratší trasa vede po trase č. 22 zpět do Horního Polubného, odkud pokračujeme po červené cyklotrase přes Tesařov, Hvězdu (rozhledna Štěpánka) až na křižovatku u hospody Na Perličku, kde se dáme doleva a po zhruba 1 km dorazíme na křižovatku Bosna (výhled). Dáme se vpravo dolů po modré cyklotrase do Pasek nad Jizerou (Krkonošské muzeum - Památník zapadlých vlastenců a barokní kostel sv. Václava). Dále pokračujeme po modré, která končí v Pasekách na křižovatce pod vleky. Zde se dáme doleva po trase č. 4170 a po 300 m dorazíme na křížení s trasou č. 22. Odbočíme doleva a cestou zvanou Planýrka dojedeme podél Jizery k mostu u křižovatky Mýto (odjezd autobusu 16.35). Délka 31 km.

B - zdatnější cyklisté se vydají z osady Jizerka dále po trase č. 22 směrem na Smědavu až na křížení s červenou cyklotrasou. (Občerstvení na Smědavě je vzdáleno asi 1 km po cyklotrase č. 22). Po červené cyklotrase se dáme doleva a pokračujeme po cestě zvanou Knížecí až na silnici z Jizerky do Horního Polubného. Pokračujeme vpravo dolů již společně s variantou A. Délka 52 km.

osada Jizerka

Paseky nad Jizerou