Naučná stezka Kittelovsko

GSM: +420 602 620 969
E-mail: info@kittelovomuzeum.cz
Web: www.pencin-zittau.eu

Jan Josef Antonín Eleazar Kittel žil v letech 1704–1783 na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v těsném sousedství Mikroregionu Tanvaldsko, v obci Krásná u Pěnčína.

Pro své neobyčejné léčitelské schopnosti, ochotu pomáhat druhým a velké bohatství byl již za svého života podezříván ze spolčení s ďáblem. Život a dílo této osobnosti přibližuje nová Naučná stezka Kittelovsko, která má pět zastavení s informačními tabulemi mezi Kittelovým domem Burk a kostelem sv. Josefa.

Informační panely informují návštěvníky o životě doktora Kittela, pověstech i památkách, které se na Kittelovsku nachází. Panely jsou celoročně volně přístupné.

Areál Kittelovska - sloup, autor: Milan Drahoňovský

Areál Kittelovska - sloup

Areál Kittelovska - kostel sv. Josefa, autor: Archiv areálu Kittelovsko

Areál Kittelovska - kostel sv. Josefa