Krkonoše

Janské Lázně, 542 25

První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy.
Délka trasy: 16 km

Popis trasy: První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po klidných cestách na úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy s několika pěknými výhledy na hlavní hřeben východních Krkonoš. K usnadnění a získání výškových metrů lze využít lanovky, která vám zdarma vyveze kolo na vrchol Černé hory jako vaše zavazadlo. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí.

Info: Stezka je otevřena od 1. června do 15. října. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin. Trasa stezky je vedena v III. zóně KRNAP a proto je nutné dodržovat návštěvní řád.

Naučná stezka KRNAP.