Údolí Jizery - Riegrova stezka

Český ráj

semily

E-mail: info@semily.cz

Přijměte pozvání na procházku jedním z nejkrásnějších koutů našeho regionu. Řeka Jizera vytváří nedaleko Semil kaňonovité údolí, zpřístupněné Riegrovou stezkou. K nejkrásnějším místům stezky patří vstupní skalní brána u Bítouchova, kterou turisté překonají po 80 m dlouhé visuté lávce nad hladinou řeky.

V blízkosti nejvýše položeného bodu na stezce vznikla Böhmova vyhlídka odkud se otevírá pohled do kaňonu a na Krkavčí vyhlídku na protějším břehu. U Böhmovy vyhlídky se nachází tzv. pěšorest - zastřešené místo které slouží turistům k posezení a odpočinku. Riegrova stezka končí v Podspálově na soutoku Jizery a Kamenice. Zde se můžete občerstvit v hotelové restauraci a rozmyslet si, kam budou dále pokračovat vaše kroky - do sklářského města Železný Brod, do Bozkova k dolomitovým jeskyním, Palackého stezkou k zříceninám hradu Návarov, nebo zpět po horní hraně údolí (tzv. Kamenického stezkou) zpět do Semil.

Tipy na ubytování v regionu Český ráj najdete zde.

11.4.2008

Visutá lávka