Cyklostezka a in-line stezka Česká Lípa - Vlčí Důl

Česká Lípa

Lužické hory a Žitavské hory

Česká Lípa

Fyzicky nenáročná cyklostezka s minimálním převýšením vede z České Lípy do Vlčího Dolu. Díky svému profilu je vhodná i jako inline trasa.

Za každého ročního období můžete vyrazit na kole, in line bruslích nebo pěšky, bez strachu z blízkosti automobilů, po udržované cyklostezce z České Lípy do Vlčího Dolu. Stezka vede malebnou krajinou podél řeky Ploučnice.

Popis trasy: Zhruba čtyřkilometrová asfaltová trasa s několika mosty začíná v městské části Svárov a končí u železniční zastávky ve Vlčím Dole. Trasa dále pokračuje přes obec Vítkov do Heřmaniček, odkud se můžeme vrátit do České Lípy přes Žizníkov (okruh v délce 15 km).

Na trase je možné si odpočinout, občerstvit se, děti mohou využít dětský koutek s prolézačkami, dospělí mohou na chvíli odložit kolo či inlajn brusle (pokud s sebou mají boty) a zahrát si volejbal, nohejbal, kopanou.

Cyklotrasa: IV. třídy, číslo 3054

In-line trasa

Ubytování v okolí této trasy najdete zde