In-line bruslařská trasa Dolní Žleb - Krippen (SRN)

České Švýcarsko

Dolní Žleb, 405 02

Skvělý tip na výlet - trasa vhodná pro in-line brusle.

Trasa začíná v nejsevernější obci ČR na levém břehu Labe - Dolního Žlebu. Zdejší cyklostezka v úseku Dolní Žleb - Bad Schandau v SRN je krásně hladce vyasfaltovaná a až na několik přejezdů malých potůčků je to ideální terén právě pro in line brusle.

Celý výletní úsek dlouhý jedním směrem cca 8-9 kilometrů prochází hlubokým pískovcovým údolím podél břehu řeky Labe. Úsek pro inlajn bruslení začíná u podjezdu železniční trati v těsné blízkosti převozu přes řeku, nebo u podchodu pod tratí u železniční stanice Dolní Žleb.

Po překročení státních hranic na turistickém hraničním přechodu pojedete dál přes městečko Schöna, zhruba po kilometru je po levé straně restaurace s venkovním posezením a o necelý kilometr dál, na konci zástavby rodinných domků, je krásné dětské hřiště plné prolézaček. Zde trasa končí.

Cestu zpátky můžete projet buď celou až do Dolního Žlebu, nebo dojedete jen do Schöny a odkud přívozem do Hřenska a dále autobusem do Děčína. Nebo můžete v Schöně nastoupit do osobního vlaku na trase Bad Schandau - Děčín (lístky zakoupíte u průvodčího ve vlaku, kde probíhá i pasová kontrola).

Upozornění:
Nezapomeňte si vzít platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Doporučení:
Do Dolního Žlebu je velmi problematické dojet autem (10 km dlouhá silnička je široká přesně na jedno auto, protijedoucí auta se musí vyhýbat na improvizovaných sjezdech ze silnice, v Dolním Žlebu není žádné parkoviště ani místo na parkování). Pohodlně se do Dolního Žlebu dostanete vlakem z hlavního nádraží v Děčíně - jeďte až na konečnou.

Řešením také může být nechat se přeplavit i s automobilem převozním prámem přes řeku Labe. V Děčíně jedete směrem na Hřensko a podle ukazatele odbočit na Dolní Žleb, kde u řeky můžete mávat a pískat a získat si tak pozornost převozníka, který Vás za patřičný poplatek převeze i s automobilem přes řeku. Vyjde to ovšem dráž než jízda vlakem. Raději se předem podívejte na stránky Dolního Žlebu, jestli je přívoz zrovna v provozu.

Ubytování v okolí této trasy najdete zde