Bezděz - Velká věž

Hrad Bezděz, autor: Archiv KulturaDoksy.cz

Máchův kraj

Web: www.hrad-bezdez.eu

Hrad Bezděz je mimo jiné charakteristický také svými dvěma věžemi, z nichž přístupná pro veřejnost je Velká věž.

Z výšky 34 m se naskýtá zajímavý výhled na Máchovo jezero propojené s Břehyňským rybníkem, na České středohoří, Lužické hory, Krkonoše, Ještědsko - Kozákovský hřbet, Jizerské hory, na Pojizeří na jihu a při dobré viditelnosti na Prahu  i na Brdskou pahorkatinu. Věž byla opravena a zpřístupněna už v 19. století za Valdštejnů. V době okupace Sovětskou armádou byl přístup na Velkou věž zakázán. Ve druhé polovině 90. let 20. století byla opět veřejnosti otevřena.

Hrad Bezděz, autor: Archiv KulturaDoksy.cz

Hrad Bezděz