Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bezděz - Velká věž

Hrad Bezděz, autor: Archiv KulturaDoksy.cz

Máchův kraj

Web: www.hrad-bezdez.eu

Hrad Bezděz je mimo jiné charakteristický také svými dvěma věžemi, z nichž přístupná pro veřejnost je Velká věž.

Z výšky 34 m se naskýtá zajímavý výhled na Máchovo jezero propojené s Břehyňským rybníkem, na České středohoří, Lužické hory, Krkonoše, Ještědsko - Kozákovský hřbet, Jizerské hory, na Pojizeří na jihu a při dobré viditelnosti na Prahu  i na Brdskou pahorkatinu. Věž byla opravena a zpřístupněna už v 19. století za Valdštejnů. V době okupace Sovětskou armádou byl přístup na Velkou věž zakázán. Ve druhé polovině 90. let 20. století byla opět veřejnosti otevřena.

Příloha

Fotogalerie

Hrad Bezděz, autor: Archiv KulturaDoksy.cz

Hrad Bezděz

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load