Sáňky - Černohorská sáňkařská cesta

Janské Lázně, 542 25

E-mail: skiresort@skiresort.cz
Web: www.skiresort.cz

Sáňkařská cesta vede z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní.

Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m. Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Název "Zvonková cesta" snad pochází právě z dob, kdy byly rohačky vybaveny zvonečky, jejichž cinkot oznamoval ostatním návštěvníkům jízdu po této cestě, a tak byl i varováním před nenadálým střetem. Vstup na sáňkařskou dráhu není zpoplatněn. Hlavní půjčovnu saní najdete v 1. patře budovy dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázní.

Provozní řád:
Provozní doba sáňkařské cesty je od 9:00  do 16:00 hodin, v závislosti na sněhových podmínkách. Pokud chcete vyrazit na večerní sáňkování s průvodcem ze SkiResort Live, je třeba si předem rezervovat místo, a to nejpozději do 15:00.
Sáňkařská cesta je volně přístupná veřejnosti.
Jízda na sáňkařské cestě je na vlastní nebezpečí.
Zákaz vjíždění na saních na sjezdové trati.
Zákaz poškozování a vjíždění do lesních porostů v okolí sáňkařské cesty.
Dodržujte návštěvní řád KRNAP.

Černohorská sáňkařská cesta, autor: archiv SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC

Černohorská sáňkařská cesta