Běžecké tratě na Novoborsku a v okolí Polevska

Lužické hory a Žitavské hory

E-mail: ski.polevsko@email.cz
Web: www.skipolevsko.estranky.cz

Na Novoborsku, v okolí obcí Polevsko, Kytlice, Svor, Prácheň a Prysk jsou v zimním období udržovány běžkařské tratě určené pro běžecké lyžování a tradiční závody.

Tratě se nacházejí v Lužických horách v nadmořské výšce 500 - 600 m.n.m na hranici českolipského a děčínského okresu. Hlavním nástupním místem na běžecké okruhy je Jedličná - Tannenberg mezi obcemi Polevsko a Kytlice. Zde je i start několika závodů pořádaných oddílem Ski Polevsko. Zaparkovat je možné na silnici Polevsko - Kytlice.

Napojit se do stop můžete i od vleku na Polevsku, kde lze také nechat auto, na „prácheňské“ silnici Polevsko - Prácheň, na „svorské“ silnici nebo na kytlických pastvinách. Strojově upravované tratě jsou v délce 3, 4, 5 a 8 km. Za silnicí na Prácheň bude návaznost na okruhy, které upravuje obec Okrouhlá. Další upravená část bude na tzv. „Kočárové cestě“ v délce 5 km.

Sněhové zpravodajství na Polevsku, informace o běžeckých tratích a termíny závodů nejdete na www.skipolevsko.estranky.cz

Bežecké tratě v okolí Polevska, autor: Ski Polevsko

Bežecké tratě v okolí Polevska