Skiaréna Jizerky – Tanvaldský Špičák

GSM: +420 733 535 350
E-mail: info@skibizu.cz
Web: www.skijizerky.cz

slalomová trať lyžařská škola lyžařská škola půjčovna lyží skiservis parkoviště občerstvení občerstvení umělé zasněžování technická úprava svahu noční lyžování skibus

Lyžařské středisko Špičák se nachází na svazích stejnojmenného vrchu nad obcí Albrechtice v Jizerských horách. Je jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek Jizerských hor. Na vrchu Špičák je rozhledna s turistickou chatou.

LANOVKA A VLEKY

Ve Ski areálu Tanvaldský Špičák, který je největším lyžařským areálem v Jizerských horách, jsou hlavními přepravními prostředky 2 lanové dráhy. Již od roku 2003 lyžařům slouží čtyřsedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. V roce 2018 byla postavena druhá lanovka od firmy Leitner. Jedná se o odpojitelnou 4 sedačku s bublinou. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma – Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

SJEZDOVKY

Ve Ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 8 200 m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Turistická je dlouhá 1 760 m s 280 metrovým převýšením. Ve ski areálu je 5 sjezdových tratí delších než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností – od nejtěžší černé až po lehké modré. 7 km sjezdových tratí je vybaveno systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600 m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený. Jedná se o nejdelší sjezdovky v Jizerkách!

Lyžařská škola, půjčovna a servis = SKI Bižu SPORT

Ve ski areálu na Tanvaldském Špičáku naleznete hned 2 pobočky SKI Bižu SPORTu, který působí v rámci velkých Jizerských hor a to ve všech ski areálech, které provozuje SKI Bižu s.r.o. Na parkovišti u lanovky Tanvaldský Špičák I je umístěna půjčovna vybavení a ski servis MONTANA. Druhá pobočka je na parkovišti Tanvaldského Špičáku II a nabízí půjčovnu a lyžařskou školu. Výuka probíhá na dětském vleku či na uzavřeném dětském hřišti, které je vybaveno 20ti metrovým pojízdným kobercem. Pouze škola SKI Bižu School nabízí po dobu výuky jízdné ZDARMA a přednost na vlecích.

Doprava a parkování

Ski areál je velice dobře dostupný autem. Jizerské hory leží zhruba 110 km severně od Prahy. Samotný ski areál pak naleznete v obci Albrechtice v Jizerských horách. Příjezd po R10 do Turnova, dále přes Jablonec nad Nisou a Smržovku. V areálu jsou k dispozici 2 bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy s celkovou kapacitou cca 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lanovku či lyžařský vlek. Do ski areálu je možné vydat se i vlakem, V blízkosti nástupu na lanovku je vlaková stanice Tanvaldský Špičák. NOVINKA – vyhrazená parkovací plocha pro vozy značky SUZUKI na parkovišti Tanvaldský Špičák II. Pokud přijedete vozem SUZUKI, tak najdete volné parkovací místo vždy, a to v blízkosti pokladen a nástupu na vleky!

Běžecké lyžování:

Albrechtice jsou východiskem tras do vrcholových partií Jizerských hor. Středisko je přímo napojeno na běžecké tratě Jizerské magistrály a to spojnicí ze Sedla pod Špičákem na Knajpu, v délce 6 km.

Aktuální informace z lyžařského střediska

Webkamera z lyžařského střediska

Mapa lyžařského střediska