Krkonoše

Špindlerův Mlýn, 543 51

E-mail: infocentrum@skiareal.cz
Web: www.skiareal.cz

snowboardová dráha u rampa lyžařská škola půjčovna lyží skiservis parkoviště občerstvení umělé zasněžování technická úprava svahu noční lyžování skibus

Svatý Petr, oblíbená část Skiareálu Špindlerův Mlýn, nabízí lyžařskou zábavu pro náročné i nenáročné lyžaře. Leží v nad mořské výšce od 702 do 1235 metrů.

Skiareál Špindlerův zahájuje lyžařskou sezónu. Špindl SkiOpening a první lyžovačka sezóny připadá na pátek 10. prosince 2021.

Aktuality ze skiareálu ZDE.

Ski areál Svatý Petr má vynikající podmínky jak pro sjezdové, tak pro běžecké lyžování. Jsou zde moderně upravované a technicky zasněžované sjezdové tratě a také více než 100 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Areál Svatý Petr je nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně, každým rokem je dějištěm mnoha významných sportovních akcí.

Sjezdové lyžování:

• Na vrchol sjezdovek lyžaře dopraví celá řada lanovek a vleků, ze Svatého Petra na Pláň se dokonce svezou pohodlnou vyhřívanou šesti-sedačkou, která je takovým „rolls-roycem“ mezi sedačkovými lanovkami v Česku.
  • Modrá sjezdovka je nadstandardně široká a dlouhá, ideální pro začínající lyžaře a lyžařky, červenou sjezdovku ocení zkušení a náročnější.
  • Černá sjezdovka FIS World Cup má mezinárodní parametry (pořádají se na ní ty nedůležitější a největší lyžařské závody), pro ty nejnáročnější sjezdaře.
  • V horní části červené sjezdovky zvané „Hřiště“ na vás čeká oblíbená trať s názvem Audi Race Track, na které si můžete porovnat svůj zajetý čas s úspěšným českým reprezentantem v alpském lyžování Ondřejem Bankem. Trať je dlouhá 300m a má převýšení zhruba 90m.
  • Občerstvení u horní i dolní stanice lanovky.
  • Upravené běžkařské tratě na Strážné, na Krásnou pláň nebo směrem ke Klínovým boudám.
  • Možnost večerního lyžování na kvalitně osvětlené sjezdové trati Hromovka, o délce 1500 m, s čtyřsedačkovou lanovkou.

S areálem Medvědín ve Špindlerově Mlýně je Svatý Petr propojen pravidelnou linkou skibusu.

Další služby:

Lyžařské areály