Ještěd, autor: Marek Šaroch

Počet vícelůžkových: 1
Počet apartmá: 1

Klasifikace: ****
pokoj s vanou / sprchou pokoj s vanou / sprchou pokoj s WC společná koupelna TV na pokoji WiFi zahrada, terasa parkoviště zvířata akceptována kreditní karty akceptovány trezor
Doplňkové služby: snídaně

Ještěd je originální stavbou, obdivovanou u nás i v zahraničí. Ve výšce 1012 metrů nad mořem se tyčí věž postavená v 70. letech architektem Karlem Hubáčkem, která v sobě skrývá televizní vysílač, restauraci a unikátní hotel. Jde o jedinou stavbu u nás, která byla oceněna Mezinárodní unií architektů, je národní kulturní památkou a současně stavbou 20. století. Část interiérů hotelu i restaurace se postupně vrací do své původní podoby z roku 1973, kdy byl Ještěd slavnostně otevřen pro veřejnost. Hotelové pokoje jsou nově zrenovované.

Celková koncepce řešení interiérů je navržena tak, aby vyhovovala jak běžným návštěvníkům-turistům, tak náročnějším hostům.

Hotel Ještěd - ubytování:

Ještěd nabízí výjimečné zážitky v každé roční době. Díky svému umístění vysoko nad městem se hosté mohou kochat výhledy do kraje, dívat se při večeři na rozzářený Liberec nebo mít to štěstí a snídat nad oblaky ozářenými sluncem. I mlha a vítr zde mají svou atmosféru, kterou hosté přirovnávají k letu kosmickou raketou. Hotel na Ještědu je zážitkem, pěkným dárkem či odměnou. Vybrat si, objednat i zaplatit pokoj lze přímo na webu jested.cz. Tam lze také zakoupit dárkové vouchery na služby na Ještědu.

Nevíte, co věnovat jako svatební dar či dárek k narozeninám? Zážitek spojený s ubytováním na Ještědu je nevšední i pro rodilé Liberečany. Vše zařídíte v pohodlí online na jested.cz. Hotel Ještěd nabízí 1 Apartmá s výhledem na Liberec, 12 pokojů typu Comfort a 5 pokojů typu Economy. Kvůli malé kapacitě a jedinečnosti je nutné rezervovat pobyt dlouho dopředu, nejlépe přímo na webových stránkách hotelu jested.cz.

V hotelu je možné bezplatné zapůjčení dětských postýlek, které je nutno objednat min. den předem. Hotelové pokoje disponují internetovým wifi připojením zdarma. Pro všechny prostory hotelu platí zákaz kouřeníZvířata jsou vítána, za zvíře na hotelovém pokoji zaplatíte 350 Kč/noc.

Hotel Ještěd - stravování:

Kvalitní a poctivá místní kuchyně vám přes den nabídne jednoduché menu, ve kterém si vybere každý - české klasiky i jídla bez masa či jídla sladká. Večer se restaurace proměňuje, na stolech se rozsvěcují svíčky a menu nabízí jídla i pro náročnější hosty. Na Ještědu lze objednat i větší oslavy a firemní akce. Velké akce pojmou až 200 hostů, ale musí být rezervovány velmi dlouho předem.

Restaurace je otevřena po celý rok (24.12. zavřeno). Orientační cena oběda či večeře je 260 Kč. Restaurace disponuje WIFI připojením k internetu. Restaurace je nekuřácká.

Kapacita restaurace: 140 míst
Kapacita kavárny a baru: 60 míst
Otevírací doba: 11:00 - 0:00

Filmy, které se natáčely na Ještědu