Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hurá do Sobotky a na zámek Humprecht

Dům Fráni Šrámka  - muzeum, autor: MIC Sobotka

Český ráj

Město Sobotka je nazýváno jižní branou Českého ráje. Centrum Sobotky je městskou památkovou zónou se zachovalou lidovou architekturou dřevěných domů (Šolcův statek, Vranův dům), urbanisticky hodnotným náměstím, dominantním kostelem sv. Máří Magdaleny a dalšími stavebními památkami. Nad městem se nachází jedinečný lovecký zámek Humprecht ze 17. století. Nenechte si ujít příležitost navštívit tolik turistických zajímavostí najednou a vydejte se do Sobotky!

Muzeum Fráni Šrámka v Sobotce

V Sobotce na náměstí Míru se nachází také muzeum Fráni Šrámka, významného českého dramatika, prozaika i básníka, který se v Sobotce narodil v roce 1877. Expozice muzea zachycuje ukázky autorových děl, fotografie z jeho života a interiér Šrámkova pražského bytu přenesený po jeho smrti do Sobotky. Jde o pracovnu s knihovnou a obývací pokoj. V rámci prohlídky je k vidění unikátní dokumentární film "Fráňa Šrámek v Sobotce v roce 1937", patrně jediný snímek, zachycující nejznámějšího soboteckého rodáka.


Zámek Humprecht


Proč navštívit zámek Humprecht? 

V Česku jde o unikátní zámeckou stavbu - věž elipsovitého půdorysu, inspirovaná stavbami v Itálii a má interiéry barokního loveckého zámku. V 1. patře je 16 metrů vysoký hodovní sál s výraznou akustikou a ve 2. patře vyhlídkový ochoz. Na vrchol věže byl v 19. století umístěn turecký půlměsíc, který zámku propůjčuje exotický nádech.

Ze zámecké věže se nabízí krásný výhled na kraj kolem Sobotky.

Zámek Humprecht má v nabídce i speciální okruhy pro malé děti. Informace o zámku a o vstupném najdete na www.humprecht.cz

 

Příloha

Fotogalerie

zámek Humprecht, autor: Milan Drahoňovský

zámek Humprecht

 
Dům Fráni Šrámka  - muzeum, autor: MIC Sobotka

Dům Fráni Šrámka - muzeum

 
Kostel sv  Máří Magdaleny s farou, autor: Archiv: Město Sobotka

Kostel sv Máří Magdaleny s farou

 
Lidová architektura v Sobotce, autor: Archiv: Město Sobotka

Lidová architektura v Sobotce

 
Sobotka, autor: Archiv: Město Sobotka

Sobotka

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load