Pivovar Smiřických, Semily

Český ráj

Husova ulice
Semily, 513 01

Kdysi věhlasnou budovu pivovaru nalezneme v Husově ulici mezi Muzeem a Pojizerskou galerií a kostelem sv. Petra a Pavla.

Vrchnostenský pivovar založili Smiřičtí ze Smiřic v roce 1687 (na fasádě 1515), do konce 18. století jej měli společně v držení s vinopalnou a dvorem židovští podnikatelé Schonfeldové. Obec jej od Rohanů odkoupila v roce 1899. Posledním námcem pivovaru byl Karel Srba z Jesenného. Poslední pivo se zde vařilo v roce 1943 a v budově se nacházely 90 m dlouhé ležácké sklepy.

V současnosti zde najdeme restauraci V Pivovaru.

Další historické památky: historické budovy

Pivovar Smiřických Semily, autor: Archiv TIC Semily

Pivovar Smiřických Semily