Hurá na Jizerskou magistrálu!

Jizerské hory

Běžkaři si výskají, konečně se dočkali. Přišla zima veliká a každý na Jizerskou magistrálu honem utíká. Proto také neváhejte a běžky rychle popadněte. Přes 180 km upravených běžeckých tratí na vás čeká, zkrátka stopa krásná a daleká.

Jizerské hory a běžecké lyžování k sobě neodmyslitelně patří. Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově, do přírody Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory za zážitky a výkony.

O úpravu tratí v Jizerských horách se již od konce roku 1999 stará JIZERSKÁ, o. p. s., založená obcí Bedřichov. Peníze na úpravu tratí získává od měst a obcí, Libereckého kraje, sponzorů a dárců, ale i od samotných lyžařů, kteří si zimu bez běhání na lyžích neumí představit.

Nástupní místa na Jizerskou magistrálu si můžete prohlédnout na tomto webovém odkaze: Jizerská magistrála – nástupní místa.

Užijte si zimu dosyta.