Toulky Viničnou naučnou stezkou v barvách babího léta

Viničná, autor: Lukáš Wisla

Jizerské hory

Zatoulejte se v barvách podzimu po Viničné naučné stezce. Tato téměř pohádková stezka v Jizerských horách začíná v Oldřichovském sedle zvaném Hemmrich a končí u ústí potoka Štolpich ve Ferdinandově u Hejnic. Procházka vám zabere asi tři hodinky putování a Vaše oči budou zajisté velmi potěšeny pohledem na všechny přírodní krásy babího léta.

Cesta byla pojmenována po zdejší úžlabině, ve které se po celý rok držela relativně stálá teplota vzduchu, zkrátka jako ve vinném sklepě. Viničná naučná stezka je vhodná pro cyklisty i pro rodinné výlety s malými dětmi. Nabízí celkem šest zastavení s tematickými tabulemi, které návštěvníkům sdělí zajímavé informace o Jizerských horách. Poučí vás o složení původního lesa, přestaví lesní kapličky nebo vojenské pevnosti.

Viničná naučná stezka je dlouhá cca 8 kilometrů.

Viničná, autor: Matyáš Gál

Viničná