Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Toulky Viničnou naučnou stezkou v barvách babího léta

Viničná, autor: Lukáš Wisla

Jizerské hory

Zatoulejte se v barvách podzimu po Viničné naučné stezce. Tato téměř pohádková stezka v Jizerských horách začíná v Oldřichovském sedle zvaném Hemmrich a končí u ústí potoka Štolpich ve Ferdinandově u Hejnic. Procházka vám zabere asi tři hodinky putování a Vaše oči budou zajisté velmi potěšeny pohledem na všechny přírodní krásy babího léta.

Cesta byla pojmenována po zdejší úžlabině, ve které se po celý rok držela relativně stálá teplota vzduchu, zkrátka jako ve vinném sklepě. Viničná naučná stezka je vhodná pro cyklisty i pro rodinné výlety s malými dětmi. Nabízí celkem šest zastavení s tematickými tabulemi, které návštěvníkům sdělí zajímavé informace o Jizerských horách. Poučí vás o složení původního lesa, přestaví lesní kapličky nebo vojenské pevnosti.

Viničná naučná stezka je dlouhá cca 8 kilometrů.  

Fotogalerie

Viničná, autor: Matyáš Gál

Viničná

 
Viničná, autor: Lukáš Wisla

Viničná

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load