Krkonoše

Benecko, 512 37

E-mail: moje@benecko.info
Web: www.benecko.info, www.facebook.com/BeneckoKrkonose

snowboardová dráha snowtubing lyžařská škola parkoviště občerstvení umělé zasněžování technická úprava svahu noční lyžování skibus areál vhodný pro děti

Benecko je nejvýše položenou obcí v západních Krkonoších, rozkládá se na jižním svahu vrchu Žalý. Jihozápadní orientace zajišťuje v jasných dnech dostatek slunce. Jsou odtud také nezapomenutelné rozhledy do kraje, na Kotel a na hřebeny Krkonoš.

Díky své unikátní poloze okolo 900 m n. m. se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce.

Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Najdete tu rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, tři snowparky, dětský skipark (Havrland), Family arénu (Family aréna) a nový dětský lyžařský park s 60-ti metrovým lyžařským pásem – Kid park Kejnos, v jehož dolní části bude umístěno stanoviště lyžařské školy. Děti mohou využít i Dětský krytý lanový park – se spoustou překážek, průlezek, mostíků,… a krátkého tobogánu a to hned ve dvou podlažích.

S Vašimi nejmenšími členy rodiny u nás můžete i sáňkovat a bobovat (Sáňkování). Prostě, Vašim aktivitám se meze nekladou!

Na Benecku je pro Vás čtyřsedačková lanovka, 10 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy (Snowtubing). Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování (Provoz lanovky a vleků).

Pokud nejezdíte na lyžích ani snowboardu, ale dáváte přednost běžkám, jsou tu pro Vás připravené rozmanité běžkařské tratě, na kterých se můžete věnovat klasice i bruslení (Běžkařský ráj). Při dostatku sněhové nadílky bude vytvořeno Family aréna běžecké kolečko. Povede od Family arény – konce vleku Nový Cinkáč, po loukách směrem ke kapličce sv. Huberta.

Mapa skiareálu.

Lyžařské areály