Ski areál Aldrov

Vítkovice v Krkonoších, 512 38

E-mail: obec@vitkovicevkrk.cz
Web: www.skialdrov.cz

půjčovna lyží skiservis parkoviště občerstvení umělé zasněžování technická úprava svahu noční lyžování skibus

Lyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí - 3 se nacházejí na lanové dráze nazvané Prezidentský expres a jedna na vleku Jizerka.

Čtyřsedačková lanovka Doppelmayr překoná výškový rozdíl 135 metrů během několika minut a každou hodinu přepraví až 2400 osob. Takže málokdy se stane, že byste na dolní stanici museli strávit více jak deset minut čekáním. Pojezdový pás vás od branek doveze až k najíždějící lavici lanovky. Otevírání lanovky se zúčastnil prezident Václav Klaus, proto byla nazvána Prezidentský expres.

Vlek Jizerka je také od firmy Doppelmayr, s přepravní kapacitou 1200 os/hod. a s černou sjezdovkou.

Díky umělému zasněžování nabízí areál vynikající podmínky začínajícím i pokročilým lyžařům po celou zimu. Na své si tu přijdou i milovníci večerního lyžování, protože sjezdovky jsou osvětlené.

Ski areál disponuje veškerým zázemím počínaje občerstvením a konče půjčovnou a servisem lyží a snowboardů - to vše v horské boudě Aldrov, která se nachází u dolní stanice lanovky. V letošním roce se propojili všechny 2 areály Vítkovického údolí (Aldrov a Vurmovka) jedním odbavovacím systémem. Vznikl  "Golden Pass", se kterým můžete navštívit lanovku a 2 vleky, to je celkem 5 sjezdovek.

Aktuality pro zimní sezonu 2021/2022 zde

Webkamery z lyžařského střediska