Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyšlápněte na Nisanku!

Rozhledna Nisanka, autor: Milan Bajer

Jizerské hory

Rozhledna Nisanka je jednou z moderních rozhleden Jizerských hor. V podstatě se jedná o telekomunikační věž, ale je z ní tak krásný výhled, že musí sloužit i turistům.

Název Nisanka byl pro rozhlednu vybrán hned ze tří důvodů. Nachází se v obci Nová Ves nad Nisou a přáli si to sami první návštěvníci rozhledny, kteří se tehdy zúčastnili ankety. Kromě toho, nedaleko pramení také řeka Nisa.

Rozhledna Nisanka vyrostla na Novoveském vrchu (676 m. n. m.) v roce 2006. Věž je vysoká 35 metrů a ochoz se nachází ve výšce 24 metrů. Tedy, pokud vystoupáte po schodech nahoru, budete vysoko rovných 700 m n. m.! Z rozhledny spatříte velkou část Jizerských hor.

K rozhledně se dostanete od zastávky autobusu v obci Lučany nad Nisou po červené turistické značce, která vede do Jablonce nad Nisou a následně po zelené turistické značce směrem k prameni řeky Nisy (asi 10 minut chůze). K prameni Nisy vede také mezinárodní cyklotrasa Odra-Nisa. Pramen řeky Nisy za návštěvu také určitě stojí, pokud se na rozhlednu Nisanku vypravíte. Celé místo i jeho okolí je hezky upraveno a turisty navštěvováno.

Fotogalerie

Rozhledna Nisanka, autor: Milan Bajer

Rozhledna Nisanka

 
Rozhledna Nisanka, autor: Dana Tkáčová

Rozhledna Nisanka

 
Výhled z rozhledny Nisanky, autor: Dana Tkáčová

Výhled z rozhledny Nisanky

 
Pramen řeky Nisy, autor: Dana Tkáčová

Pramen řeky Nisy

 
Podzim na Nisance, autor: R. Kiesseweter

Podzim na Nisance

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load