Starokatolický kostel, Varnsdorf

Lužické hory a Žitavské hory

Tyršova
Varnsdorf, 407 47

V roce 1872 vznikla ve Varnsdorfu starokatolická církev, jako protest proti dogmatu o neomylnosti papeže. Ve stejném roce byla zahájena i stavba starokatolického kostela, která byla dokončena roku 1875.

Kostel byl postaven v novorománském stylu. Velký kostelní zvon je darem Raimunda Artla. Alabastrová socha a reliéf Tří králů jsou dílem zdejšího umělce Vincence Pilze.

Poloha: Tyršova ulice

Církevní památky: kostely