Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hurá na Mácháč!

Yachting na Máchově jezeře, autor: Infocentrum Doksy

Máchův kraj

Web: www.doksy.com

Navštivte jednu z nejatraktivnějších letních oblastí severních Čech a velmi oblíbenou oblast básníka Karla Hynka Máchy. Máchovo jezero je v letním období pro výlety jako stvořené. Koupání si tu můžete dopřát hned na několika plážích a také si užít skvělou vyhlídkovou plavbu parníkem. A pokud by se přeci jen někdo nudil, může vyrazit do muzea Čtyřlístku do Doks nebo na naučnou stezku se Čtyřlístkem okolo Blaťáku.

Mezi nejvyhledávanější rekreační střediska na březích Máchova jezera jsou zajisté Doksy a Staré Splavy.  Velký význam pro rozvoj města Doksy měl zejména císař Karel IV., který dal Doksům významná městská privilegia a v roce 1367 nechal založit Velký rybník, jak se kdysi přezdívalo dnešnímu Máchovu jezeru. První pláž tu byla však zřízena až v roce 1928. Nyní je Máchovo jezero vyhledávané turisty hlavně v letních měsících, neboť poskytuje osvěžení a rekreaci tisícům návštěvníků na čtyřech plážích. V období července a srpna se můžete svézt i vyhlídkovým, výletním parníkem

Na turistickém ruchu se také výrazně podílejí Staré Splavy, které najdete na severním břehu Máchova jezera. Najdete tu zejména Aquapark Staré Splavy, který je známý pro velký počet vodních atrakcí pro děti i dospělé.

Kolem samotného jezera vede také několik naučných stezek. S chráněnými kriticky ohroženými živočichy a rostlinami a rybníkářstvím Máchova jezera se seznámíte na naučné stezce Swamp. Dětem je věnována naučná stezka Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku, jež vede po žluté turistické trase, a na níž se setkáte s hrdiny komiksu Čtyřlístek. Proč Čtyřlístek? Právě ten je doma v Doksech. Od roku 2012 má v Doksech i vlastní muzeum Čtyřlístek

Každý rok se ve městě koná spousta kulturních i sportovních akcí. Z nejznámějších jsou například Eurohry Doksy, Starosplavská pouť, Dokské městské slavnosti či letní Beach open air festival Mácháč. 

Příloha

Fotogalerie

Yachting na Máchově jezeře, autor: Infocentrum Doksy

Yachting na Máchově jezeře

 
Máchovo jezero, autor: Infocentrum Doksy

Máchovo jezero

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load