Smírčí kříže v Raspenavě

Frýdlantsko

Raspenava, 463 61

Pravidelný kříž ze zvětralého pískovce nese na čele vysekané znamení meče a na obou ramenech malé křížky. Kříž je zhruba metr vysoký.

Nachází se na pozemku domu čp. 458, který je vpravo od silnice Raspenava-Hejnice, za odbočkou k raspenavskému nádraží.

Pískovcový kříž s odlomenou hlavou se nachází na pravém břehu řeky Smědé, při zeleně značené turistické cestě do Frýdlantu Na čelní ploše je sotva patrná rytina meče.

Další historické památky: ostatní