Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sejkorská kaplička

Sejkorská kaplička, autor: Roman Fries

Český ráj

Bozkov, 512 13

Telefon: +420 481 682 169
E-mail: tis@obecbozkov.cz, obec@obecbozkov.cz
Web: www.obecbozkov.cz

Sejkorská kaplička je historicky spjata s Bozkovem, v minulosti se stala poutním místem.

Nedaleko kapličky se nachází známá Masarykova vyhlídka, odkud je úchvatný pohled na Kozákov, Bozkov i na část Krkonoš. Název místa je spojen s prezidentem T.G. Masarykem, který se z těchto míst rozhlížel po krásné krajině při své návštěvě Semilska.

Sejkorská kaplička prošla v roce 2008 rozsáhlou rekonstrukcí, na níž mimo obce Bozkov participoval dotací i Liberecký kraj. Byla vyměněna vazba a střešní plášť byl pokryt štípanou břidlicí. Nakonec byla opravena a natřena venkovní omítka. V roce 2009 obec vydala jubilejní turistickou známku, kterou lze zakoupit v Bozkově v turistickém informačním centru na náměstí a kiosku na parkovišti.

Církevní památky: kaple

Fotogalerie

Výroční turistická známka

Výroční turistická známka

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load