Sejkorská kaplička

Bozkov, 512 13

E-mail: tis@obecbozkov.cz, obec@obecbozkov.cz
Web: www.obecbozkov.cz

Sejkorská kaplička je historicky spjata s Bozkovem, v minulosti se stala poutním místem.

Nedaleko kapličky se nachází známá Masarykova vyhlídka, odkud je úchvatný pohled na Kozákov, Bozkov i na část Krkonoš. Název místa je spojen s prezidentem T.G. Masarykem, který se z těchto míst rozhlížel po krásné krajině při své návštěvě Semilska.

Sejkorská kaplička prošla v roce 2008 rozsáhlou rekonstrukcí, na níž mimo obce Bozkov participoval dotací i Liberecký kraj. Byla vyměněna vazba a střešní plášť byl pokryt štípanou břidlicí. Nakonec byla opravena a natřena venkovní omítka. V roce 2009 obec vydala jubilejní turistickou známku, kterou lze zakoupit v Bozkově v turistickém informačním centru na náměstí a kiosku na parkovišti.

Církevní památky: kaple

Výroční turistická známka