Poutní kaple Narození Panny Marie, Česká Kamenice

Lužické hory a Žitavské hory

Česká Kamenice, 407 21

V severní části města stojí barokní poutní kaple Narození Panny Marie, která je díky své nádherné sochařské a malířské výzdobě jednou z nejkrásnějších památek v širokém okolí.

Uprostřed kaple je rokokový hlavní oltář se zlacenou dřevěnou sochou Panny Marie. Soše byla přisuzována zázračná moc, kvůli které sem každoročně putovaly tisíce poutníků. Pozoruhodná jsou také malovaná okna a barokní kazatelna z 18. století.

Církevní památky: kaple

Poutní kaple Narození Panny Marie, Česká Kamenice