Křížová cesta a Kalvárie

Křížová cesta a Kalvárie, autor: Milan Drahoňovský

Český ráj

Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

Původní kaple byla na Kostelním vrchu postavena již v roce 1820, ale roku 1864 vyhořela. Znovu postavena byla v roce 1867.

Roku 1929 byl vysvěcen nový zvon a mimo jiných úprav byly pořízeny i nové obrazy zastavení do jednotlivých kapliček. Později však Křížová cesta přestala být udržována a začala chátrat. V padesátých letech byly zničeny obrazy zastavení a později i střechy kapliček a vrcholové kaple. Koncem minulého století zahájila Hodkovická nadace obnovu Křížové cesty a v roce 2000 proběhlo za přítomnosti biskupa slavnostní vysvěcení této památky.

Církevní památky: ostatní

Křížová cesta a Kalvárie, autor: Milan Drahoňovský