Kostel sv. Martina, Dolní Oldříš

Kostel Dolní Oldříš, autor: Veronika Pelikánová

Frýdlantsko

Bulovka, 464 01

V Dolní Oldříši se nachází kostel sv. Martina, u kterého se dochoval náhrobek rytíře Abrahama von Eberharda z roku 1612.

Na vnější straně kamenné ohrady kostela je zachovaný smírčí kříž. V kostelní věži se nacházely zvony, které byly bohužel v minulosti přelity na kanóny.

Každý měsíc se zde pravidelně konají klavírní koncerty. Kostel sv. Martina má pronajatý obec Bulovka jako stálou výstavní síň a obecní muzeum.

Církevní památky: kostely

Kostel Dolní Oldříš, autor: Veronika Pelikánová