Kostel svaté Ludmily, Mělník

Kostel sv. Ludmily, Mělník

Máchův kraj

Mělník, 276 01

Významnou stavbou pražského předměstí je kostel sv. Ludmily. Byl postaven roku 1585 z prostředků odkázaných měšťankou Ludmilou Hronovou.

V roce 1639 byl zničen Švédy a teprve po čtyřiceti letech znovu obnoven. Od té doby až do současnosti zaznamenal několik dalších úprav. Areál kostela doplňuje dřevěná zvonice krytá šindely. Byla vybudována počátkem 20. století podle projektu architekta Antonína Wiehla. Ve zvonici visí nejstarší zachovaný městský zvon z roku 1598 s českým nápisem.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Ludmily, Mělník