Kostel sv. Jiří, Karlovice

Kostel sv. Jiljí, autor: Milan Drahoňovský

Český ráj

Karlovice, 511 01

Kostel sv. Jiří byl založen ve 14. století v původní vsi Přáslavice, což je bývalá část Karlovic.

V roce 1850 byla postavena kamenná věž kostela, do té doby zde byla dřevěná zvonice se šlapacími zvony. Roku 1871 byla lomená chrámová klenba podložena rovným dřevěným stropem. Ve věži jsou zvony s letopočty 1707 a na nich reliéfy sv. Jiří a Panny Marie a znaky pánů ze Smiřic a Valdštejnů. V roce 1999 prošel kostel rekonstrukcí a celá stavba byla osvětlena venkovními reflektory.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Jiljí, autor: Milan Drahoňovský