Kostel sv. Víta, Příchovice

Kořenov, 468 48

E-mail: dczm.krizovatka@gmail.com
Web: www.krizovatka.signaly.cz

Kostel sv. Víta v Příchovicích je nejzajímavějším pseudoslohovým kostelem v této oblasti.
Kostel sv. Víta byl  postavený v r. 1690 -  původně ze dřeva.  Až v první polovině 19.století byl přestavěn. Přestavba započala v roce 1859,  a roku 1862 byl kostel vysvěcen. Fara sloužila místním již od roku 1736.

Interiér je vyzdoben uměleckými předměty přenesenými z původního dřevěného kostelíka. Předměty pocházejí převážně z poloviny 18. století.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Víta, Příchovice