Kostel sv. Tří králů a kaple sv. Anny

Mnichovo Hradiště, 295 01

E-mail: mnichovohradiste@npu.cz
Web: www.zamek-mnichovohradiste.cz

V sousedství zámku Mnichovo Hradiště se nachází komplex kapucínského kláštera ze 17. století. Jeho součástí je klášterní kostel sv. Tří králů ze stejné doby. Jedná se o třetí návštěvnický okruh Zámku Mnichovo Hradiště - tzv. Lapidárium (kostel Tří králů a kaple sv. Anny).

Na prostranství před kostelem se nachází obelisk se sochou sv. Anny. Kaple sv. Anny byla postavena v letech 1723 - 1724. Její interiér je bohatě zdobený a je zde od roku 1785 umístěna hrobka s ostatky Albrechta z Valdštejna. V kapli také najdeme lapidárium se vzácnými plastikami. Postupně zde byly instalovány asi tři desítky hodnotných a zánikem ohrožených kamenosochařských děl z dílny Matyáše Bernarda Brauna, rodiny Jelínků a I. Platzera a další.

Duben So - Ne 8:45 - 15:00
Květen - Září Út - Ne 8:45 - 16:00