Kostel sv. Mikuláše, Bílý Kostel nad Nisou

Kostel sv. Mikuláše, autor: Milan Drahoňovský

Lužické hory a Žitavské hory

Bílý Kostel nad Nisou, 463 31

Na vyvýšeném hřbitově v Bílém Kostele nad Nisou byl ve 14. století postaven kostel, který byl jedním z nejštědřeji podporovaných kostelů grabštejnského panství.

V roce 1679 k němu byla přistavěna nynější kamenná věž, roku 1732 byl přestavěn v barokním slohu. V budoucnu se pak kostel dočkal ještě několika menších oprav a úprav. Vnitřní zařízení je převážně barokní a pochází z 18. století.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Mikuláše, autor: Milan Drahoňovský