Kostel sv. Michala, Rokytnice nad Jizerou

Kostel sv. Michala, autor: Milan Drahoňovský

Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou, 512 44

Tato pozdně barokní stavba vznikla na místě původního dřevěného protestanského kostelíka, který byl postaven již v roce 1598.

Nový katolický kostel byl dostaven v roce 1758. Na věž byly vytaženy zvony a instalovány hodiny od neznámého pražského hodináře. V roce 1759 byl na věž kostela posazen kříž a kostel byl slavnostně vysvěcen.
Kostel se pyšní slunečními hodinami, které byly roku 1970 renovovány.

Církevní památky: kostely