Kostel sv. Máří Magdalény, Holany

Kostel sv.Máří Magdaleny, autor: Milan Drahoňovský

Máchův kraj

Holany, 470 02

Pozdně barokní kostel sv. Maří Magdaleny tvoří spolu s barokní farou dominantu obce Holany.

Původní kostel zde stál již ve 14. století, současná stavba pochází z roku 1789. Kostel je jednolodní a jeho průčelí tvoří hranolová věž. Z interiéru stojí za pozornost nástropní freska znázorňující legendu o sv. M.Magdaleně od J. Kramolína. Hlavní oltář byl přenesen z pražského kostela servitů u sv. Michala. Zajímavým historickým unikátem jsou varhany, které byly zřízeny při stavbě kostela na konci 18. století. Kolem kostela býval původní hřbitov, kde se dodnes nalézají zajímavé náhrobní desky.

Církevní památky: kostely

Kostel sv.Máří Magdaleny, autor: Milan Drahoňovský