Kostel sv. Magdalény, Arnoltice

Kostel Arnoltice, autor: Veronika Pelikánová

Frýdlantsko

Arnoltice, 464 01

V roce 1738 byl původní arnoltický kostel přestavěn na zděný. Najdeme zde velký zvon, který pochází z roku 1604.

Je z dílny Jáchyma von Kyaw. Střední a malý zvon arnoltického kostela byly bohužel ve válečných dobách přelity do kanónů, takže se nedochovaly.

Kostelík sv. Máří Magdalény je místem, kde se pravidelně konají spinetové koncerty.

Církevní památky: kostely

Kostel Arnoltice, autor: Veronika Pelikánová