Kostel sv. Kateřiny, Nové Město pod Smrkem

Frýdlantsko

Římskokatolická farnost
Nové Město pod Smrkem, 463 65

Pozoruhodnou stavbou v Novém Městě pod Smrkem je kostel sv. Kateřiny z roku 1607. Původně byl založen jako evangelický.

V roce 1622 se zřítila jeho dřevěná věž, v roce 1693 byla postavena věž kamenná. Roku 1821 byla zahájena nová stavba, k níž položili základní kámen Christian Christoph hrabě von Clam-Galas se svou manželkou hraběnkou Josephine.

Kostel naleznete severovýchodním směrem od novoměstského náměstí. Mše se konají ut - ne od 9 hod., ve všední dny v kapli na faře.

Otevřeno příležitostně.

Církevní památky: kostely