Kostel sv. Jiří, Chlum

Máchův kraj

Chlum, 472 01

Kostel sv. Jiří se nachází na výšině uprostřed návsi. Původní kostel byl připomínán již v roce 1293. Nově byl postaven v barokním slohu za hraběte Jana z Kounic v letech 1739-1740.

V roce 1863 byla jeho původně dřevěná zvonice nahrazena pseudorománskou věží. Kostel je jednolodní, obdélníkový.

Hlavní oltář je raně barokní. Po stranách nad brankami jsou sochy sv.Václava a sv. Floriána. Kazatelna je barokní a pochází z doby kolem roku 1700. Ve výklenku presbytáře se nachází gotická řezba Madony. V současné době je kostel v poměrně špatném stavu, a tak není přístupný.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Jiří, Chlum