Kostel sv. Jiří s farou, Jiříkov

Šluknovsko

Jiříkov, 407 53

Kostel sv. Jiří byl postaven v letech 1724-1728 v barokním stylu.

Jedná se o jednolodní kostel s užším, polokruhovitě ukončeným presbytářem a postranními prostorami. V roce 1729 byla u vchodu na starý hřbitov postavena hřbitovní kaple. Roku 1787 byla postavena budova fary, která nahradila původní faru z roku 1346. Kostelní věž byla původně cibulovitá, ale jelikož byla již silně poškozena úderem blesku, byla v roce 1890 postavena věž nová, hranolová.

Církevní památky: kostely